У Сосниці провели засідання Ради регіонального розвитку

11 грудня 2018 року під головуванням в. о. голови Сосницької райдержадміністрації Федора Давиденка провели засідання Ради регіонального розвитку у Сосницькому районі.

На цей захід зібралися очільники виконавчої та представницької влади району, депутати, керівники структурних підрозділів, установ, організацій, освітяни, медики.

Хід реалізації завдань державної регіональної політики в районі

Засідання ради почали з першого питання порядку денного, а саме «Про хід реалізації в районі завдань державної регіональної політики, реформи децентралізації та новий підхід до системного планування розвитку території» інформацію по якому  надала Неля Волощук, начальник відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Сосницької РДА.

Вона розповіла всім присутнім про поточні показники розвитку району, а також надала  прогноз по показникам на наступний 2019 рік.

Так, наприклад, на зовнішній ринок вийшло два підприємства Сосниці, а саме ПАТ «Еліта» та ДП «Сосницярайагролісгосп». Зокрема експорт корсетних виробів до другого півріччя поточного року склав 58 тис. доларів (Польща та Білорусь), а експорт пиломатеріалів становить 21 тис. доларів (Йорданія).

«Хоча суми експерту і не значні, але початок вже покладено. Сподіваємося, що згодом територія експорту розшириться, так як для цього підприємства вживають відповідних заходів і зусиль», – наголосила Неля Волощук.

Також вона навела основні показники галузі сільського господарства. Зараз на території району працює 41 сільськогосподарське підприємство, а землі сільськогосподарського призначення орендують 10 підприємств, які зареєстровані поза межами району.

За даними управління статистики в області середньомісячна заробітна плата одного працівника за 9 місяців становить 5 990 грн.

Пасажирські перевезення за січень-вересень 2018 року склали 80,6 тис. осіб, що становить 113,5% відповідного періоду минулого року.

Демографічна ситуація в районі залишається незмінною. Населення продовжує скорочуватись. Впродовж 9 місяців народилося 86 немовлят, а померло 314 осіб.

Згідно даним управління статистики станом на 01.10.2018 року наявне населення району налічує 17 833 особи.

В районній державній адміністрації на постійному контролі також знаходиться питання щодо освоєння коштів субвенції на соціально-економічний розвиток територій. В поточному році проводилися роботи по об’єктах, на які були виділені кошти з державного бюджету 2017 року. Серед них капітальний ремонт 4-поверхової будівлі терапевтичного корпусу центральної районної лікарні, а також реконструкція авдіївської дільничної лікарні та заміна технологічного обладнання в авдіївській школі.

Також в цьому році виділялись кошти згідно розпорядження кабінету міністрів на реконструкцію колишньої будівлі дитячого садочка та сільського клубу у селі Конятин.

Також були названі орієнтовні прогнозні показники економічного та соціального розвитку району, які передбачаються на наступний 2019 рік, але більш повну картину стосовно цього питання отримаємо 14 грудня.

«Нова Українська школа» перші кроки в районі

Наступним розкривав питання порядку денного Михайло Дусь, начальник відділу освіти райдержадміністрації, який розповів про перші кроки «Нової української школи».

Станом на 11.12.2018 в підпорядкуванні відділу освіти адміністрації знаходиться 12 закладів загальної середньої освіти. Це 6 шкіл I-III ступеня, 4 школи I-II ст., та дві школи I ст..

У них навчається 495 учнів, серед яких 54 першокласників. Всі учні об’єднані в 50 класах, а середня наповненість одного класу складає, нажаль, 9,9 учня.

1 вересня цього року стартувала реформа «Нової української школи». Тому відповідно до методичних рекомендацій щодо організації сучасного освітнього простору школи було підготовлено 12 класів для учнів перших класів.

Перш за все було проведено дуже грані поточні ремонти цих класів.

На все це було витрачено 232 тис. грн. (державний бюджет і 10% співфінансування). За ці ж самі кошти придбали нові сучасні одномісні парти, антисколіозні стільці з можливістю регулювання висоти під ріст дитини. Також закупили ноутбуки та багатофункціональні пристрої, на яких вчителі мають змогу друкувати кольорові навчальні матеріали. Також закуплено карти, таблиці й інші навчальні атрибути.

Для потреб вчителів придбали 2 ламінатори, а ще 10 таких екземплярів знаходиться  ще в процесі закупки, яка найближчим часом буде завершена.

В кожному класі для першокласників створено 7 навчальних зон, де всі заняття проводяться в формі ігрової пізнавальної діяльності:

  • осередок навчально-пізнавальної діяльності;
  • змінні і тематичні осередки;
  • осередок художньої творчості;
  • куточок живої природи, де дати проводять досліди;
  • осередок для відпочинку;
  • дитяча класна бібліотека;
  • осередок вчителя.

Також були проведені планові навчання 52 вчителів, 20 з яких початкових класів, 14 вчителів іноземної мови, які будуть працювати в перших класах, а також 12 директорів та 6 їхніх заступників.

Досвід розвитку ОТГ

Далі слово мав Сосницький селищний голова Андрій Портний, який поділився з присутніми успіхами з розвитку об’єднаної територіальної громади.

Зокрема він повідомив, що наразі триває робота над стратегією розвитку ОТГ, де визначаються пріоритетні напрямки розвитку і точки зростання, де саме потрібно покращити економічний потенціал регіону, а де зберегти ті надбання, які вже є на сьогодні.

Також він зазначив, що всі кошти, які залучалися з різних джерел (субвенція на соціально-економічний розвиток, фінанси пов’язані з розвитком інфраструктури) в великій мірі успішно освоєні.

За рік було освітлено всі населені пункти громади, розроблені і втіленні в життя відповідні проекти. Відповідно всі старостинські округи мають вуличне освітлення, яке в майбутньому буде додатково розвиватись.

За кошти інфраструктурної субвенції також проведено тендер на поставку коштовної комунальної техніки (1 750 000 грн), а саме автогідропідйомник для обслуговування вуличного освітлення, обрізання аварійних дерев та інших робіт на висоті. Триває процедура закупівлі ще одного додаткового трактора для обслуговування доріг та виконання інших комунальних робіт для життєдіяльності громади.

Під кінець засідання ради зі своїми пропозиціями до присутніх звернувся заступник голови районної ради Геннадій Смаглюк. Він зазначив, що на сьогодні підтримки потребує весь освітній осередок, в тому числі і сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку та аграрно-професійний ліцей. Тому він запропонував, не відкладаючи на наступний рік, зібратися разом з керівниками цих навчальних закладів, обговорити їх потреби і, як результат, виділити фінанси на їх підтримку.

Підводячи підсумки засідання в.о. голови райдержадміністрації Федір Давиденко зазначив, що спільними зусиллями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування необхідно зберегти ті надбання, які є сьогодні, до уваги прийняти всі пропозиції, які розглядались, вибудувати стратегічні напрями соціально-економічного розвитку району, щоб вирішувати нагальні проблеми життєдіяльності територіальних громад задля покращення життя людей.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: