«Угода мерів» – шлях у майбутнє

Звертаючись до Вас хочу проінформувати громаду селища та залучитися Вашою підтримкою у прагненні змінити на краще умови нашого проживання та частково вплинути на глобальні процеси, які відбуваються в усьому світі.

Механізмом який допоможе втілити ці задуми в життя є «Угода мерів» – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом. І Сосниця стала частинкою цієї ініціативи.

Що ж таке «Угода Мерів» – це масштабна ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські органи місцевого самоврядування (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти «Угоди Мерів» беруть на себе добровільні зобов’язання, стосовно скорочення викидів CO2 в атмосферу щонайменше на 30% до 2030 року, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.

Проект «Угода мерів» не «роздає» грошей, а створює можливості – допомагає місту створити діючу структуру з управління власною енергетикою. Приєднання до «Угоди мерів» надає можливість місцевим органам влади забезпечити своїх громадян екологічно, соціально і економічно стабільним середовищем, збільшити зусилля, направлені на зменшення викидів СО2 на своїх територіях, а також отримати підтримку, визнання і передовий досвід від європейських країн і міжнародної спільноти.

Оскільки Сосниця приєдналася до «Угоди мері» 26 січня 2016 року, і взяла на себе добровільні зобов’язання зменшити до 2030 року викиди парникових газів на 30%  ми всі з Вами маємо прагнути до ощадливого ставлення до енергії яку споживаємо. Також хочу запросити всіх кому цікава тема збереження енергії у побуті чи на виробництві долучитися до розробки «Плану дій сталого енергетичного розвитку», над яким зараз працює селищна рада.

А. Портний.

Сосницька селищна рада