В Чернігові відбувся практикум із застосування законодавства по залученню інвестицій в сектор комунальної енергетики

23 березня Андрій Портний відвідав семінар-практикум, який був відкритий для міських, селищних голів та спеціалістів з питань енергоменеджменту. Захід пройшов у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Представляючи учасникам наради мету та завдання цього проект, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації Міст України Федір Фесюн повідомив, що темою першого практикуму стали практичні питання з виконання законодавства в частині залучення інвестицій в сектор комунальної енергетики, запровадження комплексних програм енергозбереження та проведення масштабної енергомодернізації.

Знання законодавства в частині залучення інвестицій в сектор комунальної енергетики вкрай важливі та стануть в нагоді учасникам заходу у їхній безпосередній роботі. Адже заощадження енергоресурсів та максимально ефективне їх використання є стратегічними чинниками.

Перехід на твердопаливні котли та комплексне вирішення проблем ефективного використання ресурсів сприятиме вирішенню проблем енергозалежності від імпортних енергоносіїв.

В свою чергу, досвідом Асоціації «Енергоефективні міста України» як національної структури підтримки Угоди мерів поділився виконавчий директор цієї Асоціації Андрій Кирчів, а голова правління громадської організації «Школа енергоефективності» В’ячеслав Лісовик зупинився на нових можливостях та перспективах муніципального енергоменеджменту.

Заступник директора Центру державно-приватного партнерства Юрій Стальниченко акцентував увагу присутніх на законодавчих принципах державно-приватного партнерства як інструменту розвитку громади. Про кроки з підготовки та реалізації проектів із залученням грантового фінансування детально розповів директор ТОВ «Ескоенергоінвест», технічний експерт проекту «Угода мерів» Андрій Удовик.

Під час обговорення питань порядку денного практикуму та загальної дискусії учасники заходу порушили низку нагальних питань життєдіяльності громад, на які отримали вичерпні відповіді модераторів та організаторів навчання.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: