Виїзний прийом жителів громади. Чорнотичі

Сьогодні, 18 листопада, згідно затвердженого графіка розпочались виїзні прийоми жителів громади. Відкрило цю естафету село Чорнотичі, де на прийомі були присутні Сосницький селищний голова Андрій Портний, начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха та в.о. старости села Олександр Ященко.

В ході прийому було порушено ряд  питань, які сьогодні найбільше турбують  мешканців села. Зокрема, йшлося про нову амбулаторію, чи знайдено лікаря, який в ній працюватиме, що буде з колишнім приміщенням лікарні, створення робочих місць, видалення аварійних дерев, ремонт даху сільського клубу та земельні питання.

Стосовно амбулаторії селищний голова повідомив, що медична сфера поки що не під управлінням громади, тому це питання буде вирішуватись спільно з районною адміністрацією. Можливо до нової амбулаторії  кілька разів на тиждень приїздитиме лікар з Сосниці, поки не буде знайдено лікаря, який працюватиме на місці. З нового року, стосовного даного питання, буде визначено більш конкретно.

Приміщення старої лікарні жителі села запропонували використати під «будинок престарілих», іншого бачення в них поки що немає. Андрй Портний пообіцяв, що в випадку наявності отримувачів послуги (наповненості пансіонату), це питання окремо буде підніматись на зборах громади.

Роботи з видалення аварійних дерев планується продовжити уже на весні. Планується ліквідувати близько 20 проблемних дерев.

Обговорили і можливість створення кооперативного руху, адже це є одним із інструментів підвищення зайнятості сільського населення через створення робочих місць, а також розвиток малого підприємництва на селі.

Зараз селищна рада працює над плануванням бюджету громади на 2020 рік, тому очільник громади порадився з присутніми, які проекти для них пріоритетніші. В ході обговорення було виділено основні напрямки для інвестицій: розчистити копанки, продовжити будувати вуличне освітлення (передбачено 5 черг, зроблена 1), в школі пробурити нову свердловину, утеплити приміщення школи, дах, провести внутрішній ремонт та інші.

Також Андрій Портний поділився ще однією ідеєю для Чорнотич – екстрений реагувальник, єдиний центр безпеки, де в одному приміщенні будуть знаходитись пожежні, швидка допомога та поліція. Наразі це не в компетенції громади, але селищна рада спробує це реалізувати.

Під кінець зустрічі Ігор Чернуха консультував жителів села стосовно земельних питань.

Під час виїзного прийому посадовці відвідали і загальноосвітні навчальні заклади, поспілкувалися з їх керівниками та працівниками. Почали з Чорнотицької школи, де схожа зустріч відбулась з вчителями освітнього закладу.

В першу чергу обговорили питання заборгованості по заробітній платі перед обслуговуючим персоналом. Андрій Портний розповів, що за листопад-грудень кошти вже скоро отримаємо, а за жовтень – виплатимо з місцевого бюджету.  До кінця року, сподіваємся, що як і завжди заборгованість буде виплачена.

Також обговорили бюджет на наступний рік, селищний голова  почув думку, які є бачення того, що необхідно зробити в селі.

Загалом вчителів турбують такі самі проблеми, як й інших жителів громади. Крім вищезгаданих питань, було обговорено можливе майбутнє приєднання сусідніх сіл до нашої ОТГ, вирішення питання з автобусами для підвозу дітей з інших сіл та проведення в село інтернету.

Також Андрій Портний відвідав дитячий садочок. У дошкільному навчальному закладі обговорили проведення внутрішнього ремонту та поповнення матеріально-технічної бази для комфортного перебування дітей та якісного навчально-виховного процесу.

Актуальним на сьогодні є питання пожежної безпеки, тому посадовці завітали і до добровільних пожежників, аби ознайомитися з їхніми проблемами та потребами.

Як уже неодноразово повідомлялося, в Чорнотичах триває будівництво нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини в рамках реалізації програми «Доступна медицина». Так, в рамках робочої поїздки, Андрій Портний відвідав будівництво нової амбулаторії та проінспектував виконання робіт.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<