Виїзний прийом жителів громади. Пекарів

Сьогодні, 23 листопада, сосницький селищний голова Андрій Портний провів  виїзний прийом громадян у Пекарівському старостинському окрузі. Спільно з очільником громади прийом проводили начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха та в.о. старости села Володимир Труба.

Зі своїми проблемами до керівників району звернулося багато людей, всі були прийняті і вислухані. Жителі громади виявили велику активність та небайдужість до проблем як особистих, так і загально-громадських. Зокрема, головним питанням, яке порушили під час прийому громадян – відсутність медика на селі. Нікому зробити внутрішньом’язову ін’єкцію і доводиться здійснювати цю маніпуляцію самостійно. В ході обговорень було прийнято рішення, що селищна рада звернеться до Новгород-Сіверського медичного училища, де наступного року буде випуск молодих спеціалістів, й можливо вдасться залучити медика.

Наступне наболіле питання – відсутність рейсових автобусів, жителі не мають можливості громадським транспортом добратись до центру громади. Андрій Портний розповів, що ця проблема, можливо, буде вирішена наступного року. Зараз розробляється проект на Європейський грант, який передбачатиме закупівлю комунальних автобусів, щоб вони обслуговували ті села, куди не хочуть їхати перевізники.

Також від людей надійшло прохання передислокації «Укрпошти», бо в нинішньому приміщенні мало місця, холодно і незручно для відвідувачів. В результаті обговорення прийняли спільне рішення – перенести офіс «Укрпочти» у приміщення старостинського округу.

У це ж саме приміщення планується тимчасово, на зимовий період, перемістити сільський клуб. На наступну зиму, більш за все, для клубу буде придбано опалювач, тому більш такої необхідності не виникне.

В ході обговорення вищезгаданої проблеми виявилося, що в Пекареві уже тривалий час не було  жодної концертної, розважальної програми. Тому всі разом вирішили, що вже до Нового Року проведуть святковий концерт.

Потім голова громади розповідав людям про кооперативний рух та можливості Громадського бюджету. Виявилося, що люди вже мають гарні ідеї проектів для бюджету участі.

Серед інших питань були: вуличне освітлення, робочі місця, ремонт пам’ятного знаку, видалення аварійних дерев та інше. Також було дуже багато земельних питань, відповіді та роз’яснення на які надавав начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха.

По закінченню прийому громадян очільник громади завітав до добровільної пожежної команди та відвідав сільський клуб.