Виїзний прийом жителів громади. Волинка

Виїзні прийоми жителів громади продовжуються згідно затвердженого графіка. Сьогодні відповідний захід відбувся в Волинці, де на прийомі були присутні Сосницький селищний голова Андрій Портний, начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха та в.о. старости села Василь Дяченко.

В ході зустрічі з жителями громади, які були присутні на прийомі, актуальнішими на сьогодні, навіть можна сказати єдиними, виявились земельні питання – приватизація, право на безкоштовну приватизацію, продаж земель та їх оренда, право на безоплатне отримання у власність від держави земельних ділянок та інше.

Під час зустрічі з вчителями Волинківської школи обговорення почали з фінансового питання, а саме заборгованість по заробітній платі перед обслуговуючим персоналом. Селищний голова всіх заспокоїв і повідомив, що за кошти субвенції 2 місячні фонди заробітної плати буде закрито, інша частина заборгованості буде погашена власними коштами. Таким чином до кінця року з всіма працівниками селищна рада розрахується.

Також обговорили питання закриття малокомплектних шкіл в сусідніх селах, та ймовірність підвозу учнів з цих сіл до Волинки. Тому в пріоритетах селищної ради продовжувати реконструкцію Волинківської ЗОШ ще 2-3 роки. Планується привести будівлю та матеріально-технічну базу школи в відповідний стан для комфортного перебування учнів та якісного навчального процесу.

Крім того присутніх турбували й інші проблеми, наприклад вуличне освітлення. Андрій Портний повідомив, що в наступному році освітлення буде дороблене і все село буде повністю освітлено.

Говорили і про ремонт доріг. Найбільше громаду хвилює ділянка дороги «Корюківка – Матвіївка – Сосниця», саме по цій дорозі майже кожного дня з Лав, Полісся та Матвіївки до Волинки рухається шкільний автобус. Селищний голова розповів, що це дорога державного значення і Сосницька селищна рада неодноразово зверталась в відповідні інстанції з проханням виділити кошти на ремонт цієї ділянки, але, нажаль, фінансування не вистачає. Тому селищна рада працюватиме над тим, щоб змінити статус на місцеву, адже вони ремонтуються більш активніше. Приклад тому проведений ремонт в Масалаївці, Пекареві, Чорнотичах. Що стосується місцевих доріг в Волинці, то згідно бюджету в наступному році планується провести ямковий ремонт.

Також жителів Волинки турбує і утримання доріг в зимовий період, а саме очистка від снігу – скаржаться, що не завжди вдається оперативно виконати роботи. Андрій Портний пообіцяв, що в екстрених випадках техніка для допомоги буде приїздити з Сосниці.

Далі була поїздка з робочим візитом до Волинківської лікарні, яка обслуговує 5 населених пунктів, а саме Волинку, Матвіївку, Полісся, Лави та Вільшане. Справи тут йдуть добре, за рік зробили 234 щеплення, більша частина населення підписала декларацію з лікарем, працює стоматологічний кабінет (лікар приїздить з Чорнотич), в приміщенні тепло. Але є і проблеми. Наприклад, лікарня не має комп’ютера, бензин для швидкої не дають, а стоматологічне обладнання варто оновити.

Потім посадовці вирушили до дитячого садочка, де в цей час була «тиха година». Тихенько, щоб не тривожити діток, селищний голова поспілкувався з вихователями і обговорив актуальні потреби, проблеми та перспективи. До речі, зараз садок відвідує 17 діток.

Ще цього дня селищний голова відвідав Волинківську молочарську спілку, послуги якої надаються у п’яти населених пунктах. Спілка нараховує близько 120 членів. Підприємство виробляє молочну сировину, бринзу, кисломолочний сир, вершки. Разом з засновниками спілки (Олена та Сергій Потапенки) обговорили розвиток кооперативного руху.  Крім того, в ході обговорення виникла чудова ідея – зібрати всіх ремісників ОТГ, а можливо і запросити з сусідніх громад, під одним дахом і розповісти про найкращі напрацювання, які вже існують сьогодні. Цю зустріч планується провести на початку наступного місяця, тому чекайте анонсу та більш детальної інформації вже найближчим часом.

Також під час робочого візиту селищний голова відвідав сільський клуб, куди сьогодні привозять булерьян для обігріву глядацького залу. До речі, придбали обігрівач в рамках громадського бюджету 2019.

На завершення виїзного прийому посадовці завітали до добровільної пожежної команди, аби ознайомитися з їхніми проблемами та потребами.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<