Відбулися збори громадян Сосницької громади

24 березня 2017 року в приміщенні районного будинку культури відбулися збори громадян на яких були присутні селищний голова Андрій Портний, Народний депутат України Анатолій Євлахов, депутат обласної ради Дмитро Блауш, заступник голови районної ради Генадій Смаглюк, керівник комунального підприємства Олександр Клименко, перший заступник голови Сосницької РДА Федір Давиденко, керівник громадської приймальні РПЛ Волошко Василь, керівники інших організацій, актив громади та інші запрошені.

Однак, якщо взяти до уваги те, що на території Сосницької селищної ради загальна кількість проживаючих становить більше семи тисяч людей, то  проявили свою зацікавленість, прийшли на збори, щоб послухати та висловити свої пропозиції лише 2% потенційних жителів громади.

Схід села розпочав голова Сосницької селищної ради Андрій Портний з вітального слова. Він привітався зі всіма присутніми, зачитав розпорядження та запропонував обрати секретаря загальних зборів – секретаря селищної ради Світлану Пастушенко. Присутні одноголосно позитивно прийняли цю пропозицію.

Потім було затверджено порядок денний та регламент роботи.

Продовжив селищний голова Андрій Портний своїм звітом та презентацією до нього. Очільник громади  розповів про те, що вже вдалося зробити в 2016 р. і про те, що планується виконати в 2017 р.

Так головними вирішеними питаннями в 2016 році були модернізація вуличного освітлення, встановлення камер відеоспостереження, нових дитячих майданчиків, розробка сайту та впровадження різних електронних сервісів (в тому числі системи Prozorro), проведено ямкові ремонти, заміну обладнання в ДНЗ, видалення аварійних дерев, поліпшення матеріально-технічної бази та інші.

До завдань на 2017 рік винесені запровадження програм громадський бюджет і теплий дім, продовження робіт по вуличному освітленню, поліпшенню матеріально-технічної бази ДНЗ, відновленню дорожнього покриття, видаленню аварійних дерев, встановлення гербу Сосниці, меморіального комплексу та автобусних зупинок, облаштування полігону і В’юниського парку, реконструкція КНС, і центральної бані, виготовлення топографічної зйомки і генерального плану та інше.

Про це та більш детально ви можете ознайомитись з презентації:

Після завершення звітувань першим слово мав Анатолій Євлахов:

Дуже дякую за запрошення. Сосниця – мальовниче містечко, і тому того року було направлено 6 млн грн на Сосницький район. В першу чергу кошти було витрачено на освітлення та дошкільні навчальні заклади. В цьому ж році ми плануємо продовжувати фінансування.

Так було заплановано зробити шість футбольних полів з штучним покриттям в кожному районному центрі. Один з них буде встановлений на території гімназії ім. О. П. Довженка, ввечері він буде освітлюватись і навіть дорослі люди будуть мати змогу грати на цьому полі з якісним італійським покриттям. Розпочати цей процес планується в середині року.

Нам вдалося залучити значні кошти на округ, в тому числі і на Сосницю та Сосницький район. Ми плануємо також цього року встановити твердопаливні котли в ДНЗ «Сонечко» і ДНЗ «Калинка». На «Сонечко» підтверджено 100%-во що фінансування буде, а на «Калинку» ми обов’язково візьмемо на контроль, щоб забезпечити фінансування.

Стосовно свердловини – ми уже зараз знайшли декілька підрядників, я думаю, що ми знайдемо можливість та профінансуємо і свердловину.

Щодо робіт по модернізації вуличного освітлення, яка розпочалася в Сосниці… є такий тезис, що неможна дати «все – всім», тому що «всіх багато, а всього мало». Ми б хотіли, щоб все освітлення можна було зробити відразу за раз, однак ми живемо в обмеженому бюджеті, тому зараз зроблено декілька вулиць, а цього року завершимо цей процес повністю.

Первинна ланка медицини… всі фельдшери будуть забезпечені всім необхідним, на це виділено близько 1 млн грн.

Хоч Андрій казав нам, що нам не треба промисловість але на мою думку, якщо не буде роботи, то ви матимете гарне зелене туристичне місто, але без людей. І тому я вважаю що станеться так само, як з Новгород-Сіверським – дуже гарним і зеленим містом. Колись Італійці були готові спрямувати дуже значні кошти, 100 млн євро на будівництво надсучасного заводу, їм теж сказали, що це недуже нам потрібно, бо в нас туристичне місто. Зараз же чемпіон України з «вимирання» це саме цей край, найвищий спад числа населення в Україні – це Новгород-Сіверський район.

Я не хочу щоб таке сталося з Сосницею, тому ми дуже щільно працюємо з власниками вашої фабрики, і знайшли декілька людей, які досить зацікавлені працювати над нею. Нажаль ми не можемо знайти порозуміння. Тому коли вони нам повідомлять, що над фабрикою хочуть працювати, то ми знайдемо людей, які готові будуть вкладати свої кошті в її розвиток, і щоб вона працювала не декілька раз, а сім днів на тиждень.

І так само й інші підприємства, я вважаю що, якщо не буде роботи, то тут нема що робити. Ваші діти поїдуть світ за очі, сидіти тут у батьків «на шиї» не буде ніякого сенсу.

А взагалі то я хочу щоб кожне таке місто ми зробили комфортним для людей, починаючи від дітей до бабусь. Ми будемо вкладати в це кошти, ми хочемо щоб громада була ініціативною, тобто щоб ви могли констатувати що ви хочете, а ми, я як народний депутат, Дмитро – як обласний та міський голова будемо втілювати це в життя.

Ми, наприклад, в тих районах, де були потужні секції боксу, або кікбоксингу ми купили надсучасні професійні ринги для змагань, на яких можна проводити навіть міжнародні змагання, обладнання для спортивних секцій та інше. Якби в Сосниці була людина, яка здатна це взяти на себе, то так само б ми купили обладнання і для Сосниці.

Якщо в Сосниці є якісь талановиті люди, оркестри, цікаві секції і т.п., то ми завжди готові вкладати в це кошти. Мені дуже приємно витрачати кошти на ті проекти, які «працюють» на людей з натхненням.

Для мене Сосниця це не селище! У вас плануванню Нью-Йорку, у вас єдине місто де вулиці перетинаються під прямим кутом, це дуже круто і я зроблю все з свого боку, щоб вам було комфортно жити і щоб люди звідси не тікали, а все ж таки Сосниця розвивалася.

Що стосується об’єднання в територіальну громаду, то нажаль поки що ви пасете задніх.

Держава фінансує ОТГ, але хто останній сяде до возу поїде ні з чим. В перший рік було об’єднано декілька десятків громад на них всіх було виділено 1,5 млрд грн, цього року ОТГ сотні, але вони всі отримають також 1,5 млрд грн, а наступного буде ще більше об’єднаних, можливо навіть 1000 і вони також отримають той самий 1,5 млрд на всіх.

Кожного року хто пізніше об’єднається, той отримає значно менше коштів. Це нормальний процес, держава таким чином стимулює робити це швидко.

Я хочу щоб ми не йшли за принципом «Де два українці – там три гетьмани» і знайшли якесь порозуміння, бо насправді нам і вам нема що тут ділити. В Сосниці є величезні дотації і немає грошей взагалі… Тому я хочу щоб ви якимось чином знайшли можливість скоріше об’єднатись, адже ОТГ зможе залучати ще більше коштів, а я з державного бюджету зможу для вас залучити також більше фінансування.

Поки у нас є така можливість… над Сосницею зійшлися зірки – у вас є обласний депутат, у вас є я, як нардеп ВРУ, у вас є новий дуже класний мер, у нас всіх є Олег Валерійович, з яким ми дуже плідно співпрацюємо… треба користуватися цим, бо потім може такого і не бути.

Ви мрійте, вимагайте від нас, а ми будемо втілювати всі бажання в життя. Я з багатьма з вами вже знайомий, мені дуже приємно вас тут бачити, але я більше не буду вас затримувати, потім, якщо ви захочете – можете мені задати  питання чи свої прохання.

 Дякую всім вам за те, що ви прийшли сюди.

Далі голова селищної ради запросив до слова депутата обласної ради Дмитра Блауша:

Доброго дня шановні Сосничани.

Я дуже радий всіх тут бачить, і хочу в першу чергу вам подякувати, що ви мене тут прийняли.

Ви знаєте, правильно казав Анатолій Євлахов, що дійсно над Сосницею зійшлися зірки… і приємно мені і вам бачити, що тут перед вами сидять абсолютно молоді люди, які справді щось хочуть робити і роблять.

Я поки їхав до вас розмовляв з вашим земляком, Олегом Ляшком, тож від нього вам велике вітання і звісточка з планами – це наша підтримка державної субвенції, для Сосницького району в сумі 10 млн грн.

Ми зараз думаємо як краще використати ці кошти… ви також можете підказати нам – приходьте до мера, кажіть, щоб ми мали безповоротній зв’язок.

Наша позиція таке – треба підтримувати ті об’єкти, які для вас болючі, кричущі.

Зі свого боку, як депутат обласної ради… я думаю кожен з вас задоволений тим, що я ваш обласний депутат… я дозволю собі так сказати, тому що справді, повірьте мені, Сосниця – це мій другий рідний дім, в якому я дуже часто буваю, заради якого я дуже багато стараюсь.

Стосовно обласної ради – це 64 депутати, 70% з яких це старі пеньки, які вже там сплять на робочих місцях, а Блауш не спить, Блауш член кожної комісії… член комісії з екологічного фонду і саме завдяки цьому нам вдалося вибити з обласного бюджету 800 тис. грн – це 100 тис. грн на облаштування сміттєзвалища, 700 тис. грн на реконструкцію центральної КНС та придбання насосу.

Аби не було Блауша, повірьте мені, ніхто б за Сосницю не згадав, але я вам нагадую, що Сосниця це другий Чернігів, як мінімум, це друга столиця нашої області. У вас тут стільки відомих людей, один тільки Довженко чого вартий. Ми маємо нести цю пам’ять через віки!

Щодо стосовно зроблених справ, то я розкажу коротко. Щорічно ми разом з народним депутатом вітаємо наших діточок по всіх навчальних закладах. Це й підтримка наших плідних «Криниць» – ноутбуки і фінансова підтримка.

Вже другий рік поспіль як я підтримую українські змагання з настільного тенісу присвяченого загиблим воїнам і воїнам АТО.

Також придбання ікони «Чорнобильський Спас» до 30-річчя аварії, яка розміщена в церкві… до речі церква, в яку я обіцяв вам рік назад ми встановили іконостас на В’юнищі. В нас такий час, що потрібно ходити молитись, бо іншого виходу немає.

Допоміг бібліотеці… і згоріла хата у жіночки, вона просила велосипед – купив, красивий, модний велосипед на якому сам проїхався.

Виділяв кошти на відновлення криниці біля церкви на В’юнищі, а також для відзначення 30-річчя ветеранської організації.

Відправили наших діточок на кіностудії ім. О. П. Довженка і на екскурсію до Верховної Ради України – це учні, переможці конкурсу до 120-річниці з дня народження О. П. Довженка.

Так само фінансово підключавсь до проведення свят.

В Сосницьку ЗОШ купили новий плазмовий телевізор, щоб їм було зручніше вчитись.

Мені, знаєте, сам не буду їсти, але Сосниці віддам.

І цей список він дуже великий… насправді він великий і є про що ще розказати. Я дуже активний учасник, як молода людина, соціальних мереж. Так ось мені ваші діти пишуть… Пише мені одна дівчинка с проханням допомогти їй, бо нема в чому ходити. Я кросівки дівчині купив…

Я думаю що наш обов’язок, так само як і на державному і обласному рівні, підтримувати вас, ваших дітей. Тому що я вважаю ми повинні робити все від себе залежне, щоб щось змінювати в житті нашої країни. Саме тому у нас така політика нашої партії та нашого лідера, завдяки ініціативи якої була піднята мінімальна заробітна плата до суми 3 200 грн, а хто б що не казав, це перший крок до того, щоб підняти мінімальні пенсії.

І сьогодні вже Ляшко на годині запитань до уряду піднімав питання щодо підвищення пенсії і повірьте мені, та і ви самі знаєте, якщо Ляшко за щось серйозно візьметься, то обов’язково він того доб’ється. В нашому завданні, щоб мінімальна заробітна плата була 5 000 грн, а пенсія мінімум 3 500 грн.

Щодо стосовно моєї там активної участі – два депутата з 64-х… це щоб у вас не було сумніву, про те що у вас найкращий депутат в області, я не кажу про верховну раду, а поки що про обласну… змогли потрапити в постійну комісію з питань поліції.

Що стосується дороги, є дороги обласного значення і я хочу зазначити, і пан мер знає, що в цьому році виділили  з обласного бюджету 5 млн грн. Тож будьте впевнені, що я скерую 1 млн грн на Сосницю, я вам в цьому даю слово.

Якщо у вас є питання, але я думаю що нема, бо я зразу на всі питання відповідаю, то я у вас часто, я ваш…

Я вам дякую за вашу підтримку. Дякую…

Наступним надзвичайно важливим питанням було питання яке визначає наше майбутнє, а саме ініціювання добровільного об’єднання. Продовжує Андрій Портний:

Розпочинаючи громадське обговорення, я думаю, що більшість з тих людей, що знаходяться сьогодні в залі, дуже багато чули стосовно добровільного об’єднання. Вже була спроба ініційована Сосницькою селищною радою об’єднати сосницьку громаду. Проводили громадське обговорення, так само цікавилися димки жителів району і просили вашої підтримки в цьому процесі. Нажаль тоді нам не вдалося довести цей процес до логічного завершення, і моє особиста і глибоке переконання – чому не вдалося? тому що мало люди знають про цю реформу, дуже мало зроблено, в першу чергу з боку влади, щоб люди мали розуміння та суть цієї реформи.

Моє особисте бачення суті цієї реформи полягає в тому, що це територіальна організація влади на місцях. В нас на сьогоднішній час на місцях є три влади: районна державна адміністрація… я говорив у селах, і буду говорити в селищі, ніхто не знає, хто подає подання на голову, ніхто не знає  як його призначають і чи знає взагалі президент ту людину, чи ні, і яка взагалі довіра може бути до цієї люди з боку громади в якій вона живе. В мене до цього питання дуже багато заперечень, тому що дійсно, керівників громади повинні обирати жителі цієї громади, вони йому доручають всі повноваження, які є на місцевому рівні, і той керівник має виправдовувати ту довіру, яку дали люди.

Нажаль ця картина, яка є в Україні – голова РДА дивиться в гору, на президента, губернатора, що вони скажуть і як віднесуться до того чи іншого рішення.

Та модель, яка іде в ОТГ дає можливість цю ситуацію змінити в модель обрання керівника громади самою громадою, а в селах старост. На мою особисту думку це одна з самих важливих переваг децентралізації.

Після обговорення було проведено голосування. Всі громадян, присутні на загальних зборах, висловили одноголосну ініціативу щодо створення власної Сосницької територіальної громади.

Наступник кроком були «Питання-Відповіді» та виступи представників влади.

На сценку піднявся перший заступник голови Сосницької РДА Федір Давиденко:

Мені дуже приємно, що з нами сьогодні два поважних депутата. Особливо велике слово вдячності я б хотів сказати Анатолію Сергійовичу. Це дійсно депутат який плідно працює з нашою громадою… і саме головне – він нашу рідну Сосницю назвав містечком. Що стосується об’єднання громади – сьогодні нема іншої альтернативи, але треба нам всім зробити так, щоб була одна єдина громада, один територіальний устрій. Потрібно працювати, щоб все таки зробити зміни до перспективного плану.

Анатолій Сергійович сказав, що хотів би бачить Сосницю туристичним містечком, але дійсно, без молоді, без виробництва, туристичного руху в нас не буде.

На сьогоднішній день хочу вам доповісти, що з боку органів виконавчої влади виділяється увага до залучення інвестора. Сьогодні ідуть перемови, ми спільно з Олегом Анатолійовичем зустрічались з інвесторами – хочемо залучити китайських інвесторів, щоб на базі нашого заводу продтоварів побудувати крохмальний завод.

Далі до виступу приєднався Волошко Василь – керівник громадської приймальні РПЛ:

Шановні сосничани, шановні депутати. Ви знаєте, що я очолю громадську приймальню Олега Ляшка вже відповідний відрізок часу… приймаємо дуже багато звернень. Особливо часто просять матеріальної підтримки, а також вноситься багато пропозицій і прохань, які дуже непросто вирішити. Я би хотів долучити Анатолія Сергійовича, щоб ми спільно могли їх вирішити в інтересах сосничан.

Я сподіваюсь, що ви більше уваги приділите Сосницькому району, тому що сьогодні люди пред’являють претензії. В якому плані? Була єдина в сосницькому районі автостанція, і та припинила свою роботу. Андрій Дмитрович говорив, що тільки 26 000 чоловік приїздить до музею О. П. Довженка, але тут ще розміщені навчальні заклади. Нам би хотілось, щоб ви долучились до цієї проблеми, щоб хоча би на півставки людина працювала на автостанції.

Далі наступне питання. У нас дуже граний санаторій ім. Щорса, розміщений в чудовому місці, але нажаль не працюючий, бо фонд держмайна його не фінансує.

Тоді ще обленерго прийняло наказ про розподіл територій Сосницького району не порадившись з керівниками району і частину населених пунктів включено до Корюківського району, що створює досить незручну ситуацію для населення.

Дякую!

Наступним слово мав Геннадій Смаглюк:

Доброго дня, шановна громадо. Я дуже радий, що за останні роки сьогодні зібралось найбільше людей на сході нашого містечка, дякую Анатолію Сергійовичу, що він так сказав, і це доречно і дуже правильно, тому що саме громада повинна вирішувати наші всі насущні нагальні питання.

Мені дуже приємно знаходитись на сцені між цими молодими людьми, які з перспективою, з надією на краще, з ентузіазмом працюють  і добиваються високих результатів в такому віці.

Протягом минуло року мені з Андрієм Дмитровичем дуже приємно і комфортно разом працювалося, ми строїли разом плани і реалізували їх. Ще дуже багато планів поставлено і я бачу в цій людині перспективу не тільки в рамках Сосниці, а й об’єднаної громади. До речі, ми особисто з Андрієм відвідували всі сходи сіл району, і прикро що в деяких селах, особливо їх керівництво, не розуміють суть реформи, а деякі навпаки бачать тільки позитив.

Сьогодні ми, присутні, проголосували за початок ініціювання реформи в нашому районі і я сподіваюсь, що за вашої підтримки ми все таки громаду зробимо і хочу, як житель нашого району, щоб вона була у нас одна ціла, щоб ніякого села у нас «не забрали». І тут же відразу хочу висловити свою точку зору, що достойним керівником ОТГ буде Андрій Дмитрович, тому я рекомендую підтримувати саме його.

Дякую за увагу!

Останнім з виступаючих був Олександр Клименко:

Доброго вечора, шановні громадяни. Я хочу подякувати селищній раді, яка нарешті за багато років повернулася лицем до проблем комунального господарства і робить все для того, щоб нам тут жилось комфортно.

Дякую меру за ініціативу по використанні системи Prozorro, за допомоги якої ми з 100 тис. грн зекономили 12 тис. грн.

Тут звучать досить правильні слова, що депутати повинні, голова повинен, всі повинні щось для населення, але я хочу попросити населення не бути байдужими, бути активними, щоб відкликались на ініціативи і розуміло, скільки всього ми можемо зробити разом. Пам’ятайте, якщо ми щось пропонуємо, то ми це робимо для нашого з вами добра, а не для того, щоб хтось заробив десь гроші. Вся наша робота направлена на те, щоб в селищі був порядок, жили в чистоті.

Дякую і прошу підтримати всіх нас!

Після цього селищний голова подякував всім, за те що люди прийшли сьогодні на збори, виділили для цього свій час, знайшли можливість прийти послухати керівництво.

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: