Збори громадян 2019: Матвіївка, Полісся

5 лютого селищний голова Андрій Портний, начальник відділу комунальної власності та земельних відносин Ігор Чернуха та начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Сосницької селищної ради Андрій Ткач побували на загальних зборах громадян у селах Матвіївка і Полісся.

Загальні збори, на яких керівники звітували за 2018 рік, розпочала староста села Олександра Макаренко.

Вона прозвітувала, що:

Загальна кількість населення старостівського округу – 403 чоловіки.

Віковий склад:

• 0-17 років – 56 осіб
  • 18-39 років – 106 осіб
  • 40-59 років – 115 осіб
  • Більше 59 років – 126 осіб

На території сіл Полісся та Матвіївка проживають в основному люди пенсійного віку – 196 чоловік, учасників великої вітчизняної війни – 1 (це Воротинський Михайло Павлович), учасників бойових дій – 2, учасників АТО – 2, ліквідаторів на ЧС – 1, інвалідів – 11 (в тому числі 1 дитина).

Багатодітних сімей – 1. Сім’ї які попали в складні умови – 4. Одиноких мам – 10

Звернулося за 2018 рік по оформленню субсидій 116 чоловік, а компенсацію за тверде паливо отримали 16 чоловік. За оформленням різних соц.допомг звернулось 32 особи.

Народилося протягом 2018 року 2 дітей, померло 9 чоловік.

На 1 січня 2019 жителі сіл Матвіївка та Полісся утримують 98 голів ВРХ, а тому числі 73 корови. Свиней – 135, овець і кіз – 50, коней – 4, бджолосімей – 30.

У приватній власності жителів є 53 трактори, в тому числі 36 міні-тракторів, а також 4 зернозбиральні комбайни та 10 картоплекомбайнів.

Кількість домогосподарств в яких постійно проживають жителі становить 152, в тому числі по Поліссю – 86, по Матвіївці – 76.

За весь час староста села здійснювала надання інформації та виконувала інші обов’язки визначені законодавством України в межах її повноважень.

Це щоденний прийом громадян, які звертаються з проблемами різного характеру, надавали рекомендації та консультації. Вівся облік особистого прийому громадян, що дає змогу контролювати стан дотримування прав і законних інтересів населення.

У 2018 році зареєстровано вхідної документації – 14, вихідної – 45. Видано 503 довідки, з них 36 нотаріальних дій, серед яких 21 видана довіреність, засвідчено справжнього підпису – 12, складено та посвідчено 3 заповіти, а також 3 заяви передано в Чернігівську філію національних інформаційних систем на отримання витягів.

Також  здійснювали роботу по реєстрації/зняття  місця проживання, таким чином було зареєстровано 24 особи, знято з реєстрації – 6.

Протягом року тісно співпрацювали з районним центром зайнятості. Восени працювали на території сіл два працівники, які займалися благоустроєм населених пунктів. За цей період було очищено від порослі кладовища, облаштовано братську могилу, прибрано чагарники на в’їздах в села.

У сфері соціального захисту основна увага приділялась і приділяється наданню допомоги вразливішим верств населення, яким працівники старостівського округу допомагають оформлювати документи. Також на території сіл працює два працівники територіального центру, які обслуговують громадян.

На грудень 2018 і січень 2019 року боролися зі сніговими заметами за рахунок транспорту Сосницького дорожнього відділу, та ДП «Зернятко» і «Урожай». Робота з очистки снігу проводилася вчасно, значних затримок не було.

На території сіл орендується 1200 га землі. З низ 160 га орендує ДП «Зернятко», 93 га – ПСП «Червоний маяк», 272 га – племінне господарство «Бреч», 823 га – СТОВ «ім. Панченка». За минулий рік орендна плата виплачена вчасно.

Протягом 2018 року проведена перша черга вуличного освітлення, на території сіл встановили 18 ліхтарів, в Поліссі – 11, Матвіївці – 7. Вуличне освітлення працює з 17:30 до 23:00.

Протягом року також провели ряд заходів з відзначення державних свят. Так, наприклад, було проведено святкування нового року, проведено мітинг вшанування пам’яті загиблих в роки війни, був концерт до працівників сільського господарства і виставка робіт місцевих майстрів. Ще ж в Матвіївці та Поліссі започаткували і вперше святкували День села.

Наступним звітував за 2018 рік Соснциький селищний голова Андрій Портний. З його звітом ви можете ознайомитись особисто 15 лютого на загальних зборах в Сосниці.

На збори в Матвіївку завітали і орендарі земель, серед яких були Швед Микола і представник від «Урожай Систем Лімітед» Микола Галушка. Жителі сіл мали змогу з ними поспілкуватись.

Завершальним до слова запросили начальника відділу комунальної власності та земельних відносин Ігоря Чернуху, який надавав відповіді на питання пов’язані з приватизацією земельних ділянок і виготовлення документації на пасовища.

Сосницька селищна рада