Знову горить трава. Дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

І знову горить трава…

• в с. Костирів Сосницького району в господарстві по вул. Зарічна, 7 о 16 год. 50 хв. 31 березня сталася пожежа нежитлового будинку (5х8 м, стіни дерев’яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено стіни на площі 8 кв. м. Причина – підпал;
  • в с. Синютин Сосницького району  о 15 год. 50 хв. 31 березня на відкритій території на площі 8 га;
  • біля с. Мале Устя Сосницького району о 12 год. 06 хв. 01 квітня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 10 га;
  • Сосницький район (територія Сосницької селищної ради) о 16 год. 14 хв. 01 квітня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1,5 га.
  • біля с. Загребелля Сосницького району о 21 год. 00 хв. 01 квітня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 2 га.

Тож пам’ятайте, що недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.

Сосницька селищна рада звертається до всіх відповідальних керівників та громадян не допускати спалювання стерні, пожнивних решток та сухої рослинності.

Пам’ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж їх гасити!

Дії населення у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

• предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
  • наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
  • наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
  • наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
  • предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

• торкатися предмету і пересувати його;
  • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
  • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.